Majówka 2020 Kite4Fun Rømø Kite Trip & Demo Days

Majówka 2020 Kite4Fun Rømø Kite Trip & Demo Days

Kite Majówka 2020 w Danii - landkiting i kitesurfing na Rømø

Serdecznie zapraszamy na wspólny wyjazd na Kite Majówkę 2020 do Danii na najlepszy spot do landkitingu - wyspę Rømø.

Będziemy latać na kite z mountainboardem i z kite buggy od świtu do zmierzchu, a wieczorami wspólnie świętować poczynione postępy, oglądać prognozy pogody na kolejny dzień oraz prowadzić dyskusje o lataniu i o latawcach do późnej nocy.

Dla osób początkujących oferujemy szkolenia landkite od podstaw oraz wypożyczenie sprzętu landkite, a osoby, które już swobodnie uprawiają landkiting lub kitesurfing i które rozglądają się za nowym sprzętem kite - zapraszamy na testy sprzętu kite czołowych producentów.

Ekipa Kite4Fun.pl będzie na wyspie Rømø obecna przez 2 tygodnie: od 25.04.2020 do 09.05.2020. Majówka 2020 wypada w weekend na przełomie pierwszego i drugiego tygodnia. Możesz do nas dołączyć na pierwszy tydzień, na drugi tydzień, albo spędzić z nami na Rømø okrągłe 2 tygodnie!

Rømø to europejska stolica landkitingu

Rømø to najlepszy spot do landkitingu w Europie. Najszersza w Europie, twarda i ubita plaża, na którą zjeżdżają się osoby uprawiające buggykiting oraz latające na kite z deską mountainboard z Danii, Niemiec, Polski oraz dalszych zakątków Europy.

Landkiting na Romo z ekipą Kite4Fun.pl

Kitesurfing na wyspie Rømø

Na wyspie jest dostępny zarówno bardzo przyjemny spot kite wave (zachodnia strona wyspy, Lakolk), który docenią maniacy fal i desek wave'owych, a także spokojniejszy, mniej zafalowany spot do kitesurfingu od strony plaży landkite'owej - Sønderstrand.

Kitesurfing na wyspie Romo w Danii - spot Lakolk

Szkolenia landkite oraz wypożyczenia sprzętu

Landkiting dla początkujących - możesz zapisać się u nas na szkolenie landkite, bo Rømø to idealne miejsce do rozpoczęcia Twojej przygody z latawcami pociągowymi - ogromna przestrzeń płaskiej jak stół, twardej i ubitej plaży, która pozwala na nieskrempowaną jazdę i zwiedzanie okolicy za pomocą latawca kite ciągnącego Cię na wózku kite buggy lub na desce mountainboard.

Polecamy przed szkoleniem kitesurfingowym odbyć szkolenie landkite, ponieważ do landkitingu potrzeba znacznie mniej mocy pociągowej, zatem można wykorzystać kilkukrotnie mniejszy latawiec niż do kitesurfingu. Dzięki temu szkolenia landkite dla osób początkujących są bezpieczniejsze, a sam landkiting w podstawowym wydaniu jest sportem znacznie łatwiejszym do nauki niż kitesurfing.

Szkolenia landkite na Romo z ekipą Kite4Fun.pl

Podczas wyjazdu jest możliwość wypożyczenia sprzętu do landkitingu i kitesurfingu. Do Waszej dyspozycji mamy latawce, bary kite, trapezy kite, kite leashe, deski mountainboard oraz wózki kitebuggy. Chęć skorzystania ze szkolenia landkite i/lub wypożyczenia sprzętu kite prosimy zgłosić na minimum 2 - 3 tygodnie przed wyjazdem.

Testy i wypożyczenia sprzętu landkite podczas wyjazdu na Romo

Latawce komorowe - testy kite Peter Lynn, HQ4, Ozone, Flysurfer

W trakcie naszego wypadu odbędą się testy sprzętu kite topowych marek, produkujących latawce do landkitingu - PLKB (Peter Lynn), HQ4 Kites, Ozone Kites oraz Flysurfer Kiteboarding. Osobom chętnym wypróbować najnowsze modele latawców komorowych udostępnimy do testów zarówno latawce otwartokomorowe jak i latawce zamkniętokomorowe. Nie zabraknie też najnowszych pompowanych latawców do kitesurfingu (LEI). Jeśli jesteś zainteresowany przetestowaniem konkretnego modelu w konkretnym rozmiarze, koniecznie skontaktuj się z nami minimum 2 - 3 tygodnie przed wyjazdem, abyśmy zdążyli się odpowiednio przygotować.

Majówka Landkite na Romo - Trip z Kite4Fun.pl

Wyjazd landkite na Rømø - zakwaterowanie i dojazd

Kwaterujemy się w takich domkach, jak widać poniżej. W każdym z nich jest miejsce 5-6 osób. Wyżywienie organizujemy sobie we własnym zakresie - każdy domek wyposażony jest w pełni funkcjonalną kuchnię. Ośrodek znajduje się 2 km od spotu. Na spot jeździmy autami (wjazd autem na samą plażę jest w Danii czymś zupełnie normalnym), oprócz drogi dla samochodów na spot prowadzi też asfaltowa ścieżka rowerowa, która świetnie się nadaje do jazdy na rolkach czy longboardzie.

Na terenie ośrodka mamy do dyspozycji wiele nieodpłatnych udogodnień: basen, saunę, siłownię, stoły do ping-ponga, dmuchaną poducha do skakania, plac zabaw dla dzieci.

Ośrodek wczasowy - zakwaterowanie podczas zlotu landkite z Kite4Fun.pl

Dojazd na miejsce organizujemy we własnym zakresie prywatnymi samochodami, jako że wypad organizowany jest dla osób z całej Polski. Jeśli masz wolne miejsce w aucie, które chciałbyś zaoferować komuś z Twoich okolic, albo odwrotnie - jesteś osobą, która poszukuje wolnego miejsca w u kogoś aucie - koniecznie napisz o tym na naszym facebookowym wydarzeniu. Z pewnością (jak zawsze) wszystko się poskłada tak, że każdy będzie miał jak dojechać i wszyscy będą zadowoleni. Możesz też napisać bezpośrednio do nas zapytanie o transport z Twoich okolic - my zawsze jesteśmy na bieżąco więc jest duża szansa, że skontaktujemy Cię z kimś, kto będzie miał dla Ciebie miejsce.

Wyjazd landkite na Rømø - koszty, zapisy

Jeśli nasza inicjatywa Ci się spodobała i chcesz spędzić wspólnie z nami landkite'owy tydzień (albo dwa) na naszym ulubionym spocie landkite w Danii, koniecznie skontaktuj się z nami, a wyślemy Ci szczegóły. Daj nam znać, na który termin się wybierasz (pierwszy tydzień, drugi tydzień czy na 2 tygodnie) oraz czy potrzebujesz tylko zakwaterowanie, czy również szkolenie landkite i/lub wypożyczenie sprzętu landkite.

Niezmiernie będzie nam też miło, jeśli zaznaczysz swoją obecność na opublikowanym przez nas wydarzeniu na facebooku.

Wyspa Romo to najlepszy spot do landkitingu w Europie