Majówka 2020 Kite4Fun Rømø Kite Trip & Demo Days

Majówka 2020 Kite4Fun Rømø Kite Trip & Demo Days

Kite Majówka 2020 w Danii - landkiting i kitesurfing na Rømø

Serdecznie zapraszamy na wspólny wyjazd na Kite Majówkę 2020 do Danii na najlepszy spot do landkitingu - wyspę Rømø.

Będziemy latać na kite z mountainboardem i z kite buggy od świtu do zmierzchu, a wieczorami wspólnie świętować poczynione postępy, oglądać prognozy pogody na kolejny dzień oraz prowadzić dyskusje o lataniu i o latawcach do późnej nocy.

Dla osób początkujących oferujemy szkolenia landkite od podstaw oraz wypożyczenie sprzętu landkite, a osoby, które już swobodnie uprawiają landkiting lub kitesurfing i które rozglądają się za nowym sprzętem kite - zapraszamy na testy sprzętu kite czołowych producentów.

Ekipa Kite4Fun.pl będzie na wyspie Rømø obecna przez 2 tygodnie: od 25.04.2020 do 09.05.2020. Majówka 2020 wypada w weekend na przełomie pierwszego i drugiego tygodnia. Możesz do nas dołączyć na pierwszy tydzień, na drugi tydzień, albo spędzić z nami na Rømø okrągłe 2 tygodnie!

Rømø to europejska stolica landkitingu

 

Rømø to najlepszy spot do landkitingu w Europie. Najszersza w Europie, twarda i ubita plaża, na którą zjeżdżają się osoby uprawiające buggykiting oraz latające na kite z deską mountainboard z Danii, Niemiec, Polski oraz dalszych zakątków Europy.

Landkiting na Romo z ekipą Kite4Fun.pl

Kitesurfing na wyspie Rømø

Na wyspie jest dostępny zarówno bardzo przyjemny spot kite wave (zachodnia strona wyspy, Lakolk), który docenią maniacy fal i desek wave'owych, a także spokojniejszy, mniej zafalowany spot do kitesurfingu od strony plaży landkite'owej - Sønderstrand.

Kitesurfing na wyspie Romo w Danii - spot Lakolk

Wyjazd landkite na Rømø - zakwaterowanie

Kwaterujemy się w takich domkach, jak widać poniżej. W każdym z nich jest miejsce 5-6 osób. Wyżywienie organizujemy sobie we własnym zakresie - każdy domek wyposażony jest w pełni funkcjonalną kuchnię. Ośrodek znajduje się 2 km od spotu. Na spot jeździmy autami (wjazd autem na samą plażę jest w Danii czymś zupełnie normalnym), oprócz drogi dla samochodów na spot prowadzi też asfaltowa ścieżka rowerowa, która świetnie się nadaje do jazdy na rolkach czy longboardzie.

Na terenie ośrodka mamy do dyspozycji wiele nieodpłatnych udogodnień: basen, saunę, siłownię, stoły do ping-ponga, dmuchaną poducha do skakania, plac zabaw dla dzieci.

Ośrodek wczasowy - zakwaterowanie podczas zlotu landkite z Kite4Fun.pl

Koszt zakwaterowania zależy od terminu, w którym się zapiszesz i dokonasz wpłaty.

Koszt zakwaterowania na 1 tydzień:

Zakwaterowanie na Romo z ekipą Kite4Fun.pl

Wyjazd landkite na Rømø - dojazd

Dojazd na miejsce organizujemy we własnym zakresie prywatnymi samochodami, jako że wypad organizowany jest dla osób z całej Polski.

Jeśli masz wolne miejsce w aucie, które chciałbyś zaoferować komuś z Twoich okolic, albo odwrotnie - jesteś osobą, która poszukuje wolnego miejsca w u kogoś aucie - koniecznie napisz o tym na naszym facebookowym wydarzeniu. Z pewnością (jak zawsze) wszystko się poskłada tak, że każdy będzie miał jak dojechać i wszyscy będą zadowoleni.

Możesz też napisać bezpośrednio do nas zapytanie o transport z Twoich okolic - my zawsze jesteśmy na bieżąco więc jest duża szansa, że skontaktujemy Cię z kimś, kto będzie miał dla Ciebie miejsce.

Transport sprzętu z Polski na Rømø, na miejscu i z powrotem

Jeśli nie posiadasz własnego sprzętu, tylko chcesz wypożyczyć go od nas – ten dział nie jest dla Ciebie, ponieważ do sprzętu wypożyczonego od nas nie dopłacasz już nic za jego transport z Polski do Danii, na miejscu i z powrotem do Polski.

Wielu uczestników naszych wyjazdów na Rømø ma jednak swój prywatny sprzęt landkite i kitesurflatawce, wózki kitebuggy, deski mountainboard i kiteboardy zajmują dużo miejsca i jadąc zwykłym samochodem osobowym nie jest łatwo zabrać się z tym całym bałaganem, szczególnie jeśli chcemy dojechać na miejsce z innymi uczestnikami wyjazdu oraz ich bagażami.

Ekipa Kite4Fun.pl jedzie na wyjazd ze Szczecina busem z ogromną przyczepą, do której poza naszym sprzętem, sprzętem przeznaczonym do szkoleń i wypożyczeń, całą bazą latawców demo i naszymi bagażami jesteśmy wstanie dopakować jeszcze kilka dodatkowych bagaży.

Jeśli chciałbyś, abyśmy dowieźli Twój prywatny sprzęt z Polski do Danii, skontaktuj się wpierw z nami, aby upewnić się, że mamy jeszcze miejsce na Twój sprzęt.

Opłata obejmuje transport sprzętu ze Szczecina na Rømø, codziennie na miejscu oraz z powrotem do Szczecina. Jeśli jesteś spoza Szczecina, wyślij nam sprzęt kurierem tak, aby dotarł do nas pomiędzy 20.04.2020 a 24.04.2020 (ostatni tydzień przed naszym wyjazdem).

Koszt transportu prywatnego sprzętu kite prezentujemy w poniższej tabelce. Ilość miejsca w przyczepie jest ograniczona, dlatego zarezerwuj miejsce na swój sprzęt i dokonaj opłaty jak najszybciej, aby mieć pewność, że się załapiesz.

Transport sprzętu na Romo z ekipą Kite4Fun.pl

Szkolenia landkite na Romo

Landkiting dla początkujących - możesz zapisać się u nas na szkolenie landkite, bo Rømø to idealne miejsce do rozpoczęcia Twojej przygody z latawcami pociągowymi - ogromna przestrzeń płaskiej jak stół, twardej i ubitej plaży, która pozwala na nieskrempowaną jazdę i zwiedzanie okolicy za pomocą latawca kite ciągnącego Cię na wózku kite buggy lub na desce mountainboard.

Polecamy przed szkoleniem kitesurfingowym odbyć szkolenie landkite, ponieważ do landkitingu potrzeba znacznie mniej mocy pociągowej, zatem można wykorzystać kilkukrotnie mniejszy latawiec niż do kitesurfingu. Dzięki temu szkolenia landkite dla osób początkujących są bezpieczniejsze, a sam landkiting w podstawowym wydaniu jest sportem znacznie łatwiejszym do nauki niż kitesurfing.

Szkolenia landkite na Romo z ekipą Kite4Fun.pl

KURS INTRO LANDKITE - teoria latania i podstawy sterowania

Czas trwania kursu: 2,5 godziny, w tym:

 • 1,5h (w grupie do 4 osób) z instruktorem
 • 1h (na osobę) samodzielnie, z latawcem treningowym

Szkolenie landkite intro przeznaczone jest dla osób poczatkujących, które nigdy nie miały styczności z kitem. Przygotowuje ono do kursu BASIC (snowkite / landkite).

Kurs ten odbywa się na latawcach treningowych oraz małych latawcach komorowych fullpower.

Podczas kursu INTRO poznasz:

 • zasady doboru miejsca do latania oraz rodzaju i wielkości latawca do warunków
 • analiza bezpieczeństwa na spocie
 • kultura na spocie
 • znaki komunikacyjne
 • rodzaje latawców – różne konstrukcje oraz typy latawców
 • teorię okna wiatrowego
 • sposób poruszania się po oknie wiatrowym latawcem treningowym
 • ćwiczenia udoskonalające sterowanie i poruszanie się z latawcem
 • przygotowanie do startu i nauka sterowania latawcem fullpower
 • teorię halsowania, zatrzymywania się i podstawowych zwrotów
 • sposób zwijania oraz pakowania latawca komorowego

Koszt kursu zależy od terminu, w którym się na kurs zapiszesz i dokonasz za niego wpłaty:

Szkolenie landkite intro - Kite4Fun.pl

KURS BASIC LANDKITE - deska mountainboard i / lub wózek kitebuggy

Czas trwania kursu: 4 godziny, w grupach max 2 osób na 1 instruktora

Szkolenie landkite BASIC przeznaczone jest dla osób początkujących, po odbytym kursie INTRO lub dla osób po kursach IKO (level 1 lub 2). Kurs ten ma na celu usamodzielnienie kursanta, naukę podstaw jazdy z latawcem na kitebuggy i / lub na mountainboardzie.

Podczas kursu poznasz:

 • analizę spotu i bezpieczeństwa
 • efekty wiatrowe
 • systemy bezpieczeństwa w latawcu z depowerem
 • przygotowanie do startu i nauka sterowania latawcem komorowym z depowerem
 • ćwiczenia symulujące start z deską lub na kitebuggy
 • podstawy halsowania i jazdy pod wiatr na mountainboardzie lub kitebuggy
 • podstawowe zwroty i ich rodzaje
 • teoria skakania
 • niebezpieczne sytuacje – jak ich unikać i jak na nie reagować
 • gaszenie kite w trudnych warunkach

Podczas szkolenia landkite BASIC nie musisz mieć swoich latawców, trapezów ani swojego mountainboarda albo kitebuggy – na czas szkolenia zostaną one Tobie przez nas udostępnione (jest to wliczone w cenę kursu). Musisz za to posiadać swój kask, polecamy też posiadanie dodatkowych ochraniaczy (spodenek ochronnych, ochraniaczy na kolana i łokcie).

Koszt kursu zależy od terminu, w którym się na kurs zapiszesz i dokonasz za niego wpłaty, od tego czy ma być w pakiecie z kursem INTRO, a także od tego, czy wybierzesz jeden rodzaj pojazdu (deska mountainboard lub wózek kitebuggy) czy też chcesz wyszkolić się na obu tych pojazdach:

Szkolenie landkite dla początkujących BASIC - Kite4Fun.pl

KURS FULL LANDKITE - pełne szkolenie landkite z pakietem wypożyczeń

Szkolenie landkite FULL przeznaczone jest dla osób początkujących, które chcą solidnie skorzystać z wyjazdu, a nie tylko sprawdzić czy landkiting im się podoba.

Czas trwania kursu: 18,5h, w tym:

 • 1,5h (w grupie do 4 osób) z instruktorem - teoria i podstawy INTRO
 • 1h (samodzielnie) z latawcem treningowym - samodzielny trening na podstawie pozyskanych informacji
 • 4h (w grupie max 2 osób) z instruktorem - dalsze szkolenie BASIC
 • 4h (indywidualnie) z instruktorem - 4 godziny indywidualnego szkolenia interaktywnego, sam na sam z instruktorem, dopasowane indywidualnie do Ciebie, Twojego postępu i jego tempa Możesz te godziny wykorzystać na dalsze szlifowanie jazdy z wybranym przez Ciebie pojazdem (mountainboard lub kitebuggy) albo właśnie nauczyć się drugiego pojazdu.
 • 8h (samodzielnie) z latawcem z depowerem - pomiędzy kolejnymi lekcjami z instruktorem możesz ćwiczyć samodzielnie – dodatkowe 8 godzin wypożyczenia pełnego sprzętu landkite jest w cenie szkolenia.

Podczas kursu otrzymasz:

 • wszystko to, co na kursach INTRO i BASIC opisanych powyżej, plus:
 • dodatkową indywidualną opiekę instruktora – 4 godziny czasu instruktora tylko dla Ciebie, w pełni dostosowane do Twoich potrzeb oraz szybkości czynionych postępów.
 • dodatkowe 8h wypożyczenia sprzętu landkite (trapezu, leasha, kite'a z barem oraz deski mountainboard lub wózka kitebuggy) na indywidualne treningi

Dzięki dodatkowym godzinom wypożyczenia sprzętu landkite wliczonym w cenę szkolenia, lekcje kite z instruktorem będziesz miał poprzeplatane samodzielnym szlifowaniem nowo nabytych umiejętności - w ten sposób najlepiej i najbardziej wydajnie wykorzystasz czas, który poświęci Ci instruktor landkite.

Podczas kursu FULL nie musisz mieć swojego mountainboarda / kitebuggy – na czas szkolenia oraz ćwiczeń zostanie on Tobie przez nas udostępniony. Musisz za to posiadać swój kask, polecamy też posiadanie dodatkowych ochraniaczy (spodenek ochronnych, ochraniaczy na kolana i łokcie).

Koszt kursu zależy od terminu, w którym się na kurs zapiszesz i dokonasz za niego wpłaty:

Szkolenie landkite dla początkujących FULL - Kite4Fun.pl

PAKIET ALL INCLUSIVE - szkolenie + sprzęt na cały tydzień

Jak pewnie zauważyłeś, wykupując szkolenie landkite, na czas szkolenia sprzęt masz zapewniony. Potrzebujesz mieć jedynie swój kask (i ewentualnie zestaw ochraniaczy – co nie jest obowiązkowe, ale zalecane). W przypadku szkolenia FULL, poza godzinami spędzonymi z instruktorem masz także zapewnione dodatkowe 8 godzin wypożyczenia sprzętu.

A co, jeśli 18,5 godziny przewidziane w szkoleniu FULL to dla Ciebie za mało jak na całotygodniowy wyjazd?

Dla ambitnych osób początkujących proponujemy pakiet szkoleniowy ALL INCLUSIVE, dzięki któremu przez cały tydzień będziesz mógł bez ograniczeń czasowych uprawiać landkiting na Romo pod okiem naszych instruktorów.

PAKIET ALL INCLUSIVE zawiera:

 • pełne szkolenie landkite FULL (patrz wyżej)
 • dostęp do bazy kite przez cały tydzień (lub 2 tygodnie) (patrz niżej)
 • wypożyczenie mountainboarda lub kitebuggy na cały tydzień (lub 2 tygodnie)
 • wypożyczenie trapezu i leasha na cały tydzień (lub 2 tygodnie)

Koszt pakietu szkoleniowego ALL INCLUSIVE zależy od tego, kiedy się zapiszesz i dokonasz wpłaty:

Szkolenie landkite dla początkujących ALL INCLUSIVE - Kite4Fun.pl

SZKOLENIE LANDKITE INDYWIDUALNE INTERAKTYWNE - dla początkujących i średniozaawansowanych

Szkolenie landkite indywidualne interaktywne to szkolenie sam na sam z instruktorem, szkolenie dopasowane indywidualnie do Ciebie, niezależnie od poziomu zaawansowania.

W ramach indywidualnego szkolenia interaktywnego, możesz na przykład:

 • odświeżyć sobie pod okiem instruktora wiedzę zdobytą wcześniej, jeśli dawno nie latałeś
 • zaprzyjaźnić się z mountainboardem albo kitebuggy, jeśli do tej pory latałeś tylko na wodzie
 • nauczyć się skakać i robić różne freestyle’owe tricki z deską mountainboard
 • szlifować tajniki zaawansowanej jazdy na kitebuggy – regatowe zwroty pod wiatr, jazda tyłem albo na dwóch kołach
 • ... i wiele innych - to Ty wybierasz czego chcesz się uczyć, a my zaplanujemy szkolenie specjalnie pod Ciebie!

Koszt szkolenia landkite indywidualnego interkatywnego:

 • 150 zł / 1h
 • karnet 10 godzin:
  Szkolenie landkite indywidualne - karnet 10h - Kite4Fun.pl

Szkolenie indywidualne interaktywne jest w 100% skoncentrowane na Tobie i dopasowane do Twoich potrzeb, umiejętności i preferencji!

Wypożyczenia sprzętu landkite na Romo

Podczas organizowanego przez nas wyjazdu jest możliwość wypożyczenia sprzętu do landkitingu i kitesurfingu. Do Waszej dyspozycji mamy latawce, bary kite, trapezy kite, kite leashe, deski mountainboard oraz wózki kitebuggy. Chęć skorzystania ze szkolenia landkite i/lub wypożyczenia sprzętu kite prosimy zgłosić na minimum 2 - 3 tygodnie przed wyjazdem.

Testy i wypożyczenia sprzętu landkite podczas wyjazdu na Romo

Dostęp do bazy kite przez cały tydzień

Tylko dla osób posiadających doświadczenie (min. level IKO 2 lub ukończony kurs BASIC). Wykupując dostęp do bazy latawców na cały tydzień zyskujesz dostęp do bazy latawców i barów, które zabieramy ze sobą.

Sprzętu zawsze mamy dużo, różne rozmiary i różne konstrukcje - latawce komorowe, latawce pompowane, latawce singleskin, latawce fullpower i latawce z depowerem.

W przeciwieństwie do klasycznego wypożyczenia kite, gdzie wybierasz konkretny rozmiar latawca i na czas wypożyczenia masz go na wyłączność (ale tylko ten konkretny latawiec z barem – dany model w wybranym przed wyjazdem rozmiarze) - dostęp do bazy kite polega na tym, że każdego dnia możesz latać na innym latawcu, dostosowanym do warunków wiatrowych występujących tego dnia na spocie, do Twoich umiejętności i preferencji.

Wykupując dostęp do bazy kite, masz dużo większą elastyczność, ale nie masz żadnego latawca na wyłączność. Jeśli ustawi się do danego latawca kolejka, zmiany następują co godzinę.

Wykupując dostęp do bazy kite nadal potrzebujesz trapezu z leashem - możesz mieć swój trapez i leash, albo wypożyczyć trapez kite i leasha również u nas.

Koszt dostępu do bazy latawców (i barów):

Dostęp do bazy kite + bar - Kite4Fun.pl

Wypożyczenie trapez kite + leash - podstawowe wyposażenie landkite

Trapez kite (czyli uprząż) oraz leash kite (system bezpieczeństwa) są niezbędnymi elementami wyposażenia landkite w przypadku latania na latawcach z depowerem. Nie są niezbędne do latania latawcem fullpower, aczkolwiek są przydatne - bo dzięki nim można odciążyć ręce. W przypadku latawców z depowerem, na których prowadzimy szkolenia landkite BASIC, FULL i ALL INCLUSIVE, trapez i leash są niezbędne do obsługi latawca.

Koszt wypożyczenia trapezu w komplecie z leashem:

 • 30 zł / 1h
 • 80 zł / dzień
 • wypożyczenie trapezu i leasha na 1 tydzień:
  wypożyczenie trapez + leash - Kite4Fun.pl

Wypożyczenie kite + bar

Wypożyczenie latawiec treningowy z barem – Koszt wypożyczenia:

 • 30 zł / 1h
 • 80 zł / dzień

Wypożyczenie kite fullpower z manetkami lub barem – Koszt wypożyczenia:

 • 45 zł / 1h
 • 120 zł / dzień

Wypożyczenie kite z depowerem + bar – kite komorowy lub pompowany z odpowiednim barem, tylko dla osób posiadających doświadczenie (min. level IKO 2 lub ukończony kurs BASIC).

Koszt wypożyczenia latawca w wybranym rozmiarze z barem:

 • 60 zł / 1h
 • 180 zł / dzień
 • wypożyczenie kite + bar na cały wyjazd:
  wypożyczenie kite + bar - Kite4Fun.pl

Wypożyczenie deski mountainboard

 • 30 zł / 1h
 • 80 zł / dzień
 • wypożyczenie deski mountainboard na cały wyjazd:
  wypożyczenie deska mountainboard - Kite4Fun.pl

Wypożyczenie wózka kite buggy

 • 60 zł / 1h
 • 180 zł / dzień
 • wypożyczenie wózka kitebuggy na cały wyjazd:
  wypożyczenie wózek kitebuggy - Kite4Fun.pl

Zakupy sprzętu landkite przed wyjazdem na Romo

Jeśli przed wyjazdem planujesz zakup latawca, baru, deski mountainboard, wózka kitebuggy, trapezu, leasha, nowych linek, kasku, ochraniaczy lub jakiegokolwiek innego wyposażenia kite, pamiętaj, że dla uczestników naszego wyjazdu na zakupy sprzętu mamy przewidziane specjalne rabaty! Zgłoś się do nas, powiedz czego potrzebujesz, a my pomożemy Ci dobrać odpowiedni sprzęt i zaproponujemy na niego najlepszą możliwą cenę.

Latawce komorowe - testy kite Peter Lynn, HQ4, Ozone, Flysurfer

W trakcie naszego wypadu odbędą się testy sprzętu kite topowych marek, produkujących latawce do landkitingu - PLKB (Peter Lynn), HQ4 Kites, Ozone Kites oraz Flysurfer Kiteboarding. Osobom chętnym wypróbować najnowsze modele latawców komorowych udostępnimy do testów zarówno latawce otwartokomorowe jak i latawce zamkniętokomorowe. Nie zabraknie też najnowszych pompowanych latawców do kitesurfingu (LEI). Jeśli jesteś zainteresowany przetestowaniem konkretnego modelu w konkretnym rozmiarze, koniecznie skontaktuj się z nami minimum 2 - 3 tygodnie przed wyjazdem, abyśmy zdążyli się odpowiednio przygotować.

Majówka Landkite na Romo - Trip z Kite4Fun.pl

Majówka 2020 - zapisy na wyjazd landkite na Rømø

Jeśli nasza inicjatywa Ci się spodobała i chcesz spędzić wspólnie z nami landkite'owy tydzień (albo dwa) na naszym ulubionym spocie landkite w Danii, koniecznie skontaktuj się z nami. Daj nam znać, na który termin się wybierasz (pierwszy tydzień, drugi tydzień czy na 2 tygodnie) oraz czy potrzebujesz tylko zakwaterowanie, czy również szkolenie landkite i/lub wypożyczenie sprzętu landkite lub dostęp do naszej bazy skrzydeł.

Jeśli nie masz pewności, jaki pakiet szkoleniowy wybrać lub jaki sprzęt w Twoim przypadku warto wypożyczyć - skontaktuj się z nami. Porozmawiamy, rozjaśnimy Twoje wątpliwości i odpowiemy na wszystkie pytania.

Niezmiernie będzie nam też miło, jeśli zaznaczysz swoją obecność na opublikowanym przez nas wydarzeniu na facebooku.

PDF do druku - podstawowe informacje o wyjeździe wraz z cenami zakwaterowania, szkoleń oraz wypożyczeń sprzętu w wersji wygodnej do druku.

Wyspa Romo to najlepszy spot do landkitingu w Europie