Kite4Fun.pl Ryžoviště Snowkite Trip & Demo Days 2020

Kite4Fun.pl Ryžoviště Snowkite Trip & Demo Days 2020

Snowkiting w Czechach z ekipą Kite4Fun.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspólny snowkiting w Czechach na spocie snowkite Ryžoviště z ekipą Kite4Fun.pl!

Będziemy śmigać z nartami i snowboardami na kite'ach od świtu do zmierzchu, a wieczorami wspólnie świętować poczynione postępy, oglądać prognozy pogody na kolejny dzień oraz prowadzić dyskusje o lataniu i o latawcach do późnej nocy.

Dla osób początkujących oferujemy szkolenia snowkite od podstaw oraz wypożyczenie sprzętu snowkite, a osoby, które już swobodnie uprawiają snowkiting lub kitesurfing i które rozglądają się za nowym sprzętem kite - zapraszamy na testy sprzętu kite czołowych producentów latawców komorowych i pompowanych.

Szkolenia snowkite oraz wypożyczenia sprzętu

Dla osób początkujących przewidujemy szkolenia snowkite, bo Ryžoviště to idealne miejsce do rozpoczęcia Twojej przygody ze snowkitingiem - są tam ogromne przestrzenie prawie płaskich oraz pagórkowatych, zaśnieżonych łąk, które pozwalają na nieskrempowaną jazdę i zwiedzanie okolicy za pomocą ciągnącego Cię na nartach lub snowboardzie latawca pociągowego. Istnieje także możliwość wypożyczenia sprzętu snowkite na czas wyjazdu. Chęć skorzystania ze szkolenia snowkite i/lub wypożyczenia sprzętu snowkite należy zgłosić przed wyjazdem (najlepiej min. 2 tygodnie przed wyjazdem). Oferowane przez nas kursy snowkite, wraz z opisem szkoleń snowkite i cennikiem szkoleń i wypożyczeń sprzętu snowkite, opisane zostały niżej, w dalszej części tego artykułu.

Szkolenia snowkite

Snowkite gliding - szybuj na kite z górki jak na paralotni!

Osoby doświadczone informujemy, że Ryžoviště to także idealne miejsce do Waszych pierwszych zlotów na kite z górki (tzw. snowkite gliding). Wystarczy odjechać kilkaset metrów od miejsca startów (które jest prawie płaskie, dzięki czemu idealne dla początkujących), aby odnaleźć pagórki o bardzo długich zboczach, na których możesz poczuć się z Twoim kajtem jak na paralotni - wciągnij się na szczyt pagórka swoim latawcem, po czym rusz w dół zbocza, rozpędź się, wprowadź latawiec w zenit i zaciągnij bar, aby przelecieć nawet 200-300m odległości, szybując cały czas od zaledwie jednego metra do kilku metrów nad ziemią.

Snowkite gliding

Latawce komorowe - testy sprzętu Peter Lynn, HQ4, Ozone, Flysurfer

W trakcie naszego wypadu odbędą się testy sprzętu topowych marek, produkujących latawce do snowkitingu - Peter Lynn Kiteboarding, HQ4 Kites, Ozone Kites oraz Flysurfer Kiteboarding. Osobom chętnym wypróbować najnowsze modele latawców komorowych udostępnimy do testów zarówno latawce otwartokomorowe jak i latawce zamkniętokomorowe. Nie zabraknie też najnowszych pompowanych latawców do kitesurfingu (LEI). Jeśli jesteś zainteresowany przetestowaniem konkretnego modelu w konkretnym rozmiarze, koniecznie skontaktuj się z nami minimum 2 tygodnie wcześniej, abyśmy zdążyli się odpowiednio przygotować.

Snowkiting w Ryžoviště - tak było!

Nie jesteś jeszcze zdecydowany? Obejrzyj poniższy film i poczuj magię tego miejsca! Tygodniowy wyjazd snowkite na Ryzoviste Snowkite Spot to najlepszy prezent, jaki możesz sobie sprawić!

Wyjazd snowkite do Ryžoviště - zakwaterowanie, wyżywienie i dojazd

Zakwaterowanie w pensjonacie Chata Rýžovka (Snowkite House Rýžoviště), który znajduje się prawie na samym spocie snowkite - osoby zaawansowane są w stanie wystartować latawiec spod samego pensjonatu i wyciągnąć się z jego pomocą nieco pod górkę do oficjalnego miejsca startów snowkite (tam będziemy codziennie rozbijać bazę Kite4Fun.pl), pozostali mają do przejechania (lub przejścia, zależnie od warunków) zaledwie 400 metrów. Powrót ze spotu jest możliwy na nartach lub desce snowboardowej (bez kite'a) pod same drzwi pensjonatu. W pensjonacie funkcjonuje kuchnia, która zaserwuje nam śniadania i obiady, oraz bar (w tym samym budynku, ale z oddzielnym wejściem), w którym można wesoło spędzić wieczór wspólnie popijając Colę i rozprawiając o naszych wspólnych snowkite'owych dokonaniach. Ilość miejsc noclegowych w wyżej opisanym miejscu jest mocno ograniczona - Chata Ryzovka pomieści jedynie 14 osób. Koszt noclegów w Chata Ryzovka wynosi 490 zł na osobę za cały wyjazd (8 nocy).

Jeśli wolisz mieszkać przez ten czas w wyższym standardzie, mamy dla Ciebie drugą propozycję. Druga Chata oddalona jest o kilka kilometrów od naszego głównego spotu snowkite, ale oferuje większą przestrzeń dzienną, w pełni wyposażoną kuchnię, dużo łazienek, saunę, jacuzzi i kominek. Ta chata została zbudowana i oddana do użytku w zeszłym roku, a uczestnicy naszego poprzedniego wyjazdu snowkite na Ryzoviste byli jej pierwszymi lokatorami. Standard i wyposażenie w środku są naprawdę na wysokim poziomie. To miejsce przewidziane jest dla jedynie 9 osób. Koszt noclegów w Drugiej Chacie wynosi 690 zł na osobę za cały wyjazd (8 nocy).

Niezależnie, czy wybierzesz noclegi w pierwszej, czy w drugiej chacie, możesz wykupić wyżywienie w domu na spocie (Chata Ryzovka). Wyżywienie kosztuje 290 zł za cały wyjazd i obejmuje obiad w sobotę w dniu przyjazdu oraz 2 posiłki (śniadanie + obiad) przez wszystkie pozostałe dni wyjazdu. Serwowane dania to głównie lokalne, czeskie specjały. Podstawowe wyżywienie w trakcie obiadów przewiduje samo "drugie danie", ale jest też możliwość rozszerzenia pakietu wyżywienia o zupy - i warto to zrobić! Po lataniu cały dzień na snowkite nie ma nic lepszego niż czeska zupa czosneczkowa. Dopłata za rozszerzenie pakietu wyżywienia o zupy wynosi 90 zł.

Dojazd na miejsce organizujemy we własnym zakresie prywatnymi samochodami, jako że wypad organizowany jest dla osób z całej Polski. Jeśli masz wolne miejsce w aucie, które chciałbyś zaoferować komuś z Twoich okolic, albo odwrotnie - jesteś osobą, która poszukuje wolnego miejsca w u kogoś aucie - koniecznie napisz o tym na naszym facebookowym wydarzeniu. Z pewnością (jak zawsze) wszystko się poskłada tak, że każdy będzie miał jak dojechać i wszyscy będą zadowoleni. Możesz też napisać bezpośrednio do nas zapytanie o transport z Twoich okolic - my zawsze jesteśmy na bieżąco więc jest duża szansa, że skontaktujemy Cię z kimś, kto będzie miał dla Ciebie miejsce.

Wyjazd snowkite do Ryžoviště - plan awaryjny

Mamy też plan awaryjny! Gdyby któregoś dnia nie dopisały nam warunki wiatrowe, to zaledwie kilkanaście kilometrów od Ryžoviště są ośrodki narciarskie z wyciągami - zatem nawet w przypadku braku wiatru spędzimy ten czas aktywnie na stokach, zjeżdżając górki na nartach lub snowboardach. Karnety na wyciągi dokupimy w miarę zapotrzebowania na miejscu - indywidualnie lub grupowo, w zależności od ilości chętnych. W przypadku niewystarczającej pokrywy śniegowej na spocie snowkite Ryžoviště, planujemy dojazdy samochodami (a także być może wyciągami narciarskimi) na inne, wyżej położone spoty.

Kursy snowkite - cennik szkoleń snowkite i opis kursów

Snowkite dla początkujących - możesz zapisać się u nas na kursy snowkite, bo Ryžoviště to idealne miejsce do rozpoczęcia Twojej przygody z latawcami pociągowymi - ogromna, zaśnieżona, pusta przestrzeń o zboczach nachylonych w bardzo małym i małym stopniu, z zazwyczaj równym i niezbyt mocnym o tej porze roku wiatrem pozwala na nieskrempowaną jazdę i zwiedzanie okolicy za pomocą latawca kite ciągnącego Cię na nartach lub na desce snowboardowej.

Polecamy przed szkoleniem kitesurfingowym odbyć szkolenie snowkite, ponieważ do snowkitingu potrzeba znacznie mniej mocy pociągowej, zatem można wykorzystać kilkukrotnie mniejszy latawiec niż do kitesurfingu. Dzięki temu szkolenia snowkite dla osób początkujących są bezpieczniejsze, a sam snowkiting w podstawowym wydaniu jest sportem znacznie łatwiejszym do nauki niż kitesurfing.

KURS INTRO SNOWKITE - teoria latania i podstawy sterowania

Czas trwania kursu: 2,5 godziny, w tym:

 • 1,5h (w grupie do 4 osób) z instruktorem
 • 1h (na osobę) samodzielnie, z latawcem treningowym

Szkolenie snowkite intro przeznaczone jest dla osób poczatkujących, które nigdy nie miały styczności z kitem. Przygotowuje ono do kursu BASIC (snowkite / landkite).

Kurs ten odbywa się na latawcach treningowych oraz małych latawcach komorowych fullpower.

Podczas kursu INTRO poznasz:

 • zasady doboru miejsca do latania oraz rodzaju i wielkości latawca do warunków
 • analiza bezpieczeństwa na spocie
 • kultura na spocie
 • znaki komunikacyjne
 • rodzaje latawców – różne konstrukcje oraz typy latawców
 • teorię okna wiatrowego
 • sposób poruszania się po oknie wiatrowym latawcem treningowym
 • ćwiczenia udoskonalające sterowanie i poruszanie się z latawcem
 • przygotowanie do startu i nauka sterowania latawcem fullpower
 • teorię halsowania, zatrzymywania się i podstawowych zwrotów
 • sposób zwijania oraz pakowania latawca komorowego

Szkolenie snowkite INTRO kosztuje 150 zł. Podczas wyjazdu snowkite warto wziąć je w pakiecie od razu z kursem BASIC (patrz niżej).

KURS BASIC SNOWKITE - kite z nartami albo ze snowboardem

Czas trwania kursu: 4 godziny, w grupach max 2 osób na 1 instruktora

Szkolenie snowkite BASIC przeznaczone jest dla osób początkujących, po odbytym kursie INTRO lub dla osób po kursach IKO (level 1 lub 2). Kurs ten ma na celu naukę podstaw jazdy z latawcem na nartach lub na desce snowboardowej oraz usamodzielnienie kursanta.

Podczas kursu poznasz:

 • analizę spotu i bezpieczeństwa
 • efekty wiatrowe
 • systemy bezpieczeństwa w latawcu z depowerem
 • przygotowanie do startu i nauka sterowania latawcem komorowym z depowerem
 • ćwiczenia symulujące start z nartami lub ze snowboardem
 • podstawy halsowania i jazdy pod wiatr na nartach lub snowboardzie
 • podstawowe zwroty i ich rodzaje
 • teoria skakania
 • niebezpieczne sytuacje – jak ich unikać i jak na nie reagować
 • gaszenie kite w trudnych warunkach

Podczas szkolenia snowkite BASIC nie musisz mieć specjalistycznego sprzętu snowkite (latawce, bary, trapezy, leashe) – to wszystko na czas szkolenia zostanie Tobie przez nas udostępnione (jest to wliczone w cenę kursu). Wymagane jest jednak, abyś posiadał swoje własne (lub wypożyczone) podstawowe wyposażenie narciarskie lub snowboardowe - narty lub deska z wiązaniami, buty narciarskie lub snowboardowe, ubiór taki jak na stok narciarski oraz kask i gogle, polecamy też posiadanie dodatkowych ochraniaczy (spodenek ochronnych, ochraniaczy na kolana i łokcie).

Narty do snowkite na początku przygody sprawdzą się praktycznie dowolne - oczywiście idealne byłyby narty freeride, ale na zwykłych slalomówkach czy jakichkolwiek innych nartach też pojedziesz, będzie najwyżej trochę mniej wygodnie. Inaczej ma się sprawa przy snowboardzie - snowboard koniecznie musi być tzw. True Twin-Tip, to znaczy, że deska musi być idealnie symetryczna. Na snowkite ze snowboardem w przeciwieństwie do jazdy po stokach, co chwilę zmieniasz nogę, którą masz z przodu - raz jedziesz na lewą nogę do przodu, a raz na prawą. Dlatego właśnie deski snowboardowe directional (kierunkowe) nie sprawdzają się do snowkitingu. Po prostu w jedną stronę będzie Ci się jechało wygodnie, a w drugą nie, co bardzo utrudnia naukę snowkitingu.

Szkolenie snowkite BASIC kosztuje 470 zł (jeśli odbyłeś już wcześniej kurs INTRO).

Pakiet szkoleniowy INTRO + BASIC kosztuje 550 zł.

KURS FULL SNOWKITE - pełne szkolenie snowkite z pakietem wypożyczeń

Szkolenie snowkite FULL przeznaczone jest dla osób początkujących, które chcą solidnie skorzystać z wyjazdu, a nie tylko sprawdzić czy snowkiting im się podoba.

Czas trwania kursu: 18,5h, w tym:

 • 1,5h (w grupie do 4 osób) z instruktorem - teoria i podstawy INTRO
 • 1h (samodzielnie) z latawcem treningowym - samodzielny trening na podstawie pozyskanych informacji
 • 4h (w grupie max 2 osób) z instruktorem - dalsze szkolenie BASIC
 • 4h (indywidualnie) z instruktorem - 4 godziny indywidualnego szkolenia interaktywnego, sam na sam z instruktorem, dopasowane indywidualnie do Ciebie, Twojego postępu i jego tempa.
 • 8h (samodzielnie) z latawcem z depowerem - pomiędzy kolejnymi lekcjami z instruktorem możesz ćwiczyć samodzielnie – dodatkowe 8 godzin wypożyczenia sprzętu snowkite jest w cenie szkolenia.

Podczas kursu otrzymasz:

 • wszystko to, co na kursach INTRO i BASIC opisanych powyżej, plus:
 • dodatkową indywidualną opiekę instruktora – 4 godziny czasu instruktora tylko dla Ciebie, w pełni dostosowane do Twoich potrzeb oraz szybkości czynionych postępów.
 • dodatkowe 8h wypożyczenia sprzętu snowkite (kite, bar, trapez, leash) na indywidualne treningi

Dzięki dodatkowym godzinom wypożyczenia sprzętu snowkite wliczonym w cenę kursu snowkite, lekcje kite z instruktorem będziesz miał poprzeplatane samodzielnym szlifowaniem nowo nabytych umiejętności - w ten sposób najlepiej i najbardziej wydajnie wykorzystasz czas, który poświęci Ci instruktor snowkite.

Podczas kursu FULL, tak jak podczas kursu BASIC, musisz mieć ze sobą swoje podstawowe wyposażenie "jak na stok narciarski".

Szkolenie snowkite FULL kosztuje 1250 zł.

PAKIET ALL INCLUSIVE - szkolenie + sprzęt na cały tydzień

Jak pewnie zauważyłeś, wykupując szkolenie snowkite, na czas szkolenia specjalistyczny sprzęt snowkite masz zapewniony, musisz mieć tylko podstawowe wyposażenie narciarskie lub snowboardowe. W przypadku szkolenia FULL, poza godzinami spędzonymi z instruktorem masz także zapewnione dodatkowe 8 godzin wypożyczenia sprzętu. A co, jeśli 18,5 godziny przewidziane w szkoleniu FULL to dla Ciebie za mało jak na całotygodniowy wyjazd?

Dla ambitnych osób początkujących proponujemy pakiet szkoleniowy ALL INCLUSIVE, dzięki któremu przez cały tydzień będziesz mógł bez ograniczeń czasowych uprawiać snowkiting pod okiem naszych instruktorów.

PAKIET ALL INCLUSIVE zawiera:

 • pełne szkolenie snowkite FULL (patrz wyżej)
 • dostęp do bazy kite przez cały tydzień (patrz niżej)
 • wypożyczenie trapezu i leasha na cały tydzień

Pakiet szkoleniowy snowkite ALL INCLUSIVE kosztuje 1600 zł.

SZKOLENIE SNOWKITE INDYWIDUALNE INTERAKTYWNE - dla początkujących i średniozaawansowanych

Szkolenie snowkite indywidualne interaktywne to szkolenie sam na sam z instruktorem, szkolenie dopasowane indywidualnie do Ciebie, niezależnie od poziomu zaawansowania.

W ramach indywidualnego szkolenia interaktywnego, możesz na przykład:

 • odświeżyć sobie pod okiem instruktora wiedzę zdobytą wcześniej, jeśli dawno nie latałeś
 • Dowiedzieć się więcej o lataniu w górzystym terenie i odjechać z instruktorem na snowkite safari po okolicy
 • nauczyć się skakać i robić różne freestyle’owe tricki
 • szlifować tajniki zaawansowanej jazdy snowkite na nartach – regatowe zwroty pod wiatr, jazda tyłem, jazda na jednej narcie
 • poznać podstawy snowkite glidingu i odbyć swoje pierwsze szybowania w dół stoku na kajcie
 • ... i wiele innych - to Ty wybierasz czego chcesz się uczyć, a my zaplanujemy szkolenie specjalnie pod Ciebie!

b>Koszt szkolenia snowkite indywidualnego interkatywnego:

 • 150 zł / 1h
 • 1200 zł / karnet 10 godzin

Szkolenie indywidualne interaktywne jest w 100% skoncentrowane na Tobie i dopasowane do Twoich potrzeb, umiejętności i preferencji!

Wypożyczenia sprzętu snowkite

Podczas organizowanego przez nas wyjazdu jest możliwość wypożyczenia sprzętu do snowkitingu. Do Waszej dyspozycji mamy latawce, bary kite, trapezy kite, kite leashe. Chęć skorzystania ze szkolenia snowkite i/lub wypożyczenia sprzętu kite prosimy zgłosić na minimum 2 - 3 tygodnie przed wyjazdem.

Dostęp do bazy kite przez cały tydzień

Tylko dla osób posiadających doświadczenie (min. level IKO 2 lub ukończony kurs BASIC). Wykupując dostęp do bazy latawców na cały tydzień zyskujesz dostęp do bazy latawców i barów, które zabieramy ze sobą.

Sprzętu zawsze mamy dużo, różne rozmiary i różne konstrukcje - latawce komorowe, latawce pompowane, latawce singleskin, latawce fullpower i latawce z depowerem.

W przeciwieństwie do klasycznego wypożyczenia kite, gdzie wybierasz konkretny rozmiar latawca i na czas wypożyczenia masz go na wyłączność (ale tylko ten konkretny latawiec z barem – dany model w wybranym przed wyjazdem rozmiarze) - dostęp do bazy kite polega na tym, że każdego dnia możesz latać na innym latawcu, dostosowanym do warunków wiatrowych występujących tego dnia na spocie, do Twoich umiejętności i preferencji.

Wykupując dostęp do bazy kite, masz dużo większą elastyczność, ale nie masz żadnego latawca na wyłączność. Jeśli ustawi się do danego latawca kolejka, zmiany następują co godzinę.

Wykupując dostęp do bazy kite nadal potrzebujesz trapezu z leashem - możesz mieć swój trapez i leash, albo wypożyczyć trapez kite i leasha również u nas.

Koszt dostępu do bazy latawców (i barów) na tydzień wynosi 600 zł.

Wypożyczenie trapez kite + leash - podstawowe wyposażenie snowkite

Trapez kite (czyli uprząż) oraz leash kite (system bezpieczeństwa) są niezbędnymi elementami wyposażenia snowkite w przypadku latania na latawcach z depowerem. Nie są niezbędne do latania latawcem fullpower, aczkolwiek są przydatne - bo dzięki nim można odciążyć ręce. W przypadku latawców z depowerem, na których prowadzimy szkolenia snowkite BASIC, FULL i ALL INCLUSIVE, trapez i leash są niezbędne do obsługi latawca.

Jeśli jesteś kursantem, pamiętaj, że w kursach snowkite oferowanych przez nas, na czas trwania kursu trapez z leashem zostanie Ci udostępniony - jest to wliczone w cenę kursu. Jeśli jednak planujesz latać podczas naszego wyjazdu snowkite do Czech więcej, niż to co przewiduje program wybranego przez Ciebie kursu, być może jednak będziesz potrzebować wypożyczyć trapez kite.

Koszt wypożyczenia trapezu w komplecie z leashem:

 • 30 zł / 1h
 • 80 zł / dzień
 • 180 zł / tydzień

Wypożyczenie kite + bar

Wypożyczenie latawiec treningowy z barem – Koszt wypożyczenia:

 • 30 zł / 1h
 • 80 zł / dzień

Wypożyczenie kite fullpower z manetkami lub barem – Koszt wypożyczenia:

 • 45 zł / 1h
 • 120 zł / dzień

Wypożyczenie kite z depowerem + bar – kite komorowy lub pompowany z odpowiednim barem, tylko dla osób posiadających doświadczenie (min. level IKO 2 lub ukończony kurs BASIC).

Koszt wypożyczenia latawca w wybranym rozmiarze z barem:

 • 60 zł / 1h
 • 180 zł / dzień
 • 600 zł / tydzień

Zakupy sprzętu przed wyjazdem snowkite do Czech

Jeśli przed wyjazdem planujesz zakup latawca, baru, nart, snowboardu, wiązań, butów, trapezu, leasha, nowych linek, kasku, ochraniaczy lub jakiegokolwiek innego wyposażenia kite lub zimowego, pamiętaj, że dla uczestników naszego wyjazdu na zakupy sprzętu mamy przewidziane specjalne rabaty! Zgłoś się do nas, powiedz czego potrzebujesz, a my pomożemy Ci dobrać odpowiedni sprzęt i zaproponujemy na niego najlepszą możliwą cenę.

Zapisy na wyjazd snowkite do Czech 2020

Już jesteś zdecydowany? Skontaktuj się z nami i zarezerwuj swoje miejsce na tygodniowy wyjazd snowkite 2020 do Czech już teraz!

Nie zapomnij też podzielić się informacją ze swoimi znajomymi - udostępnij ten wpis na facebooku. Niezmiernie będzie nam też miło, jeśli zaznaczysz swoją obecność na opublikowanym przez nas wydarzeniu na facebooku.