Kite4Fun.pl Ryžoviště Snowkite Trip & Demo Days 2019

Kite4Fun.pl Ryžoviště Snowkite Trip & Demo Days 2019

Snowkiting w Czechach z ekipą Kite4Fun.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspólny snowkiting w Czechach na spocie Ryžoviště z ekipą Kite4Fun.pl!

Będziemy śmigać z nartami i snowboardami na kite'ach od świtu do zmierzchu, a wieczorami wspólnie świętować poczynione postępy, oglądać prognozy pogody na kolejny dzień oraz prowadzić dyskusje o lataniu i o latawcach do późnej nocy.

 

 

Szkolenia snowkite oraz wypożyczenia sprzętu

Dla osób początkujących przewidujemy szkolenia snowkite, bo Ryžoviště to idealne miejsce do rozpoczęcia Twojej przygody ze snowkitingiem - są tam ogromne przestrzenie prawie płaskich lub delikatnie pagórkowatych, zaśnieżonych łąk, które pozwalają na nieskrempowaną jazdę i zwiedzanie okolicy za pomocą ciągnącego Cię na nartach lub snowboardzie latawca pociągowego. Istnieje także możliwość wypożyczenia sprzętu snowkite (latawce, bary, trapezy, leashe) na czas wyjazdu. Chęć skorzystania ze szkolenia snowkite i/lub wypożyczenia sprzętu snowkite należy zgłosić przed wyjazdem (najlepiej min. 2 tygodnie przed wyjazdem).

Snowkite gliding - szybuj na kite z górki jak na paralotni!

Osoby doświadczone informujemy, że Ryžoviště to także idealne miejsce do Waszych pierwszych zlotów na kite z górki (tzw. snowkite gliding). Wystarczy odjechać kilkaset metrów od miejsca startów (które jest prawie płaskie, dzięki czemu idealne dla początkujących), aby odnaleźć pagórki o bardzo długich zboczach, na których możesz poczuć się z Twoim kajtem jak na paralotni - wciągnij się na szczyt pagórka swoim latawcem, po czym rusz w dół zbocza, rozpędź się, wprowadź latawiec w zenit i zaciągnij bar, aby przelecieć nawet 200-300m odległości, szybując cały czas zaledwie od jednego metra do kilku metrów nad ziemią.

Latawce komorowe - testy sprzętu Peter Lynn, HQ4, Ozone, Flysurfer

W trakcie naszego wypadu odbędą się testy sprzętu topowych marek, produkujących latawce do snowkitingu - Peter Lynn Kiteboarding, HQ4 Kites, Ozone Kites oraz Flysurfer Kiteboarding. Osobom chętnym wypróbować najnowsze modele latawców komorowych udostępnimy do testów zarówno latawce otwartokomorowe jak i latawce zamkniętokomorowe. Nie zabraknie też najnowszych pompowanych latawców do kitesurfingu (LEI). Jeśli jesteś zainteresowany przetestowaniem konkretnego modelu w konkretnym rozmiarze, koniecznie skontaktuj się z nami minimum 2 tygodnie wcześniej, abyśmy zdążyli się odpowiednio przygotować.

Wyjazd snowkite do Ryžoviště - zakwaterowanie i dojazd

Zakwaterowanie w pensjonacie Chata Rýžovka (Snowkite House Rýžoviště), który znajduje się prawie na samym spocie snowkite - osoby zaawansowane są w stanie wystartować latawiec spod samego pensjonatu i wyciągnąć się z jego pomocą nieco pod górkę do oficjalnego miejsca startów snowkite (tam będziemy codziennie rozbijać bazę Kite4Fun.pl), pozostali mają do przejechania (lub przejścia, zależnie od warunków) zaledwie 400 metrów. Powrót ze spotu jest możliwy na nartach lub desce snowboardowej (bez kite'a) pod same drzwi pensjonatu. W pensjonacie funkcjonuje kuchnia, która zaserwuje nam śniadania i obiady, oraz bar (w tym samym budynku, ale z oddzielnym wejściem), w którym można wesoło spędzić wieczór wspólnie popijając Colę i rozprawiając o naszych wspólnych snowkite'owych dokonaniach.

Dojazd na miejsce organizujemy we własnym zakresie prywatnymi samochodami, jako że wypad organizowany jest dla osób z całej Polski. Jeśli masz wolne miejsce w aucie, które chciałbyś zaoferować komuś z Twoich okolic, albo odwrotnie - jesteś osobą, która poszukuje wolnego miejsca w u kogoś aucie - koniecznie napisz o tym na naszym facebookowym wydarzeniu. Z pewnością (jak zawsze) wszystko się poskłada tak, że każdy będzie miał jak dojechać i wszyscy będą zadowoleni. Możesz też napisać bezpośrednio do nas zapytanie o transport z Twoich okolic - my zawsze jesteśmy na bieżąco więc jest duża szansa, że skontaktujemy Cię z kimś, kto będzie miał dla Ciebie miejsce.

Wyjazd snowkite do Ryžoviště - koszty oraz plan awaryjny

Jeśli nasza inicjatywa Ci się spodobała i chcesz spędzić wspólnie z nami snowkite'owy tydzień od 16. lutego 2019 do 24. lutego 2019 na jednym z naszych ulubionych spotów snowkite w Czechach, koniecznie skontaktuj się z nami, a wyślemy Ci szczegóły. Daj nam znać, czy potrzebujesz tylko zakwaterowania i wyżywienia, czy też szkolenie snowkite i/lub wypożyczenie sprzętu snowkite.

Mamy też plan awaryjny! Gdyby któregoś dnia nie dopisały nam warunki wiatrowe, to zaledwie kilkanaście kilometrów od Ryžoviště są ośrodki narciarskie z wyciągami - zatem nawet w przypadku braku wiatru spędzimy ten czas aktywnie na stokach, zjeżdżając górki na nartach lub snowboardach. Karnety na wyciągi dokupimy w miarę zapotrzebowania na miejscu - indywidualnie lub grupowo, w zależności od ilości chętnych.

Snowkiting w Ryžoviště - tak było rok temu!

Nie jesteś jeszcze zdecydowany? Obejrzyj poniższy film z wyjazdu snowkite na Ryžoviště w zeszłym roku i zobacz magię tego miejsca. Tygodniowy snowkiting na Ryžoviště to najlepszy prezent, jaki możesz sobie sprawić!

 

Teraz już jesteś zdecydowany? Skontaktuj się z nami i zarezerwuj swoje miejsce na tygodniowy wyjazd snowkite już teraz!

Nie zapomnij też podzielić się informacją ze swoimi znajomymi - udostępnij ten wpis na facebooku. Niezmiernie będzie nam też miło, jeśli zaznaczysz swoją obecność na opublikowanym przez nas wydarzeniu na facebooku.